Kopřivnice: 1 - Socha Patrik,2 - Kylhof Jan,5 - Bartoň Jirka,6 - Janek Richard, 7 - Zaoral Adam,8 - Pavlištík Daniel(C),9 - Kresta Jakub,11 - Sváček Matěj, 12 - Ručka Lukáš
Rozhodčí: Marek Žáček
Diváci: 33

Ohlasy k utkání

Do posledního mistrovského utkání sezóny 2018/2019 jsme nastoupili za tropického počasí v sobotu 15. června na domácím trávníku proti třetímu celku naší soutěže, proti MFK Kravaře. V oslabené sestavě, jen s jedním hráčem na střídání jsme byli jako tým odhodlaní soupeře potrápit a případně potvrdit naší podzimní výhru na jejich hřišti. Už cca v půlce poločasu byl nucen ze zdravotních důvodů z utkání odstoupit Kuba, nicméně po zamíchání sestavy jsme pokračovali dál a obraz hry byl celkem vyrovnaný, hra se přelévala s šancemi na obou stranách. Jelikož se nepodařilo rozvlnit síť branky ani na jedné straně, do kabiny jsme odcházeli za bezbrankového stavu. Během přestávky nám odstoupil ze hry bohužel i Matěj a tak jsme šli na trávník s tím, že hrajeme druhou půli v oslabení. Družstvo se semklo a rozhodně to nikdo nechtěl vzdát-bohužel se v 38. a 44. minutě podařilo Kravařům odskočit do vedení 0:2 (přičemž hlavně druhá branka byla dost laciná), ale naši borci to nechtěli vzdát. Do několika šancí se po kvalitních výkopech Patrika dostal náš kapitán Dan, ale obrana hostí mu nedopřávala moc klidu k zakončení. Z dálky těsně minula břevno střela Lukáše a bylo jasné, že gól by nás hodně zvedl. A tak když se ve 47. minutě podařilo skvěle zakombinovat na hranici pokutového území Honzovi a Lukášovi a druhý z jmenovaných po narážečce poslal Dana do jasné gólovky, kterou Dany snížil na 1:2, byla to hodně zasloužená odměna pro tým hrající v oslabení na hranici svých možností. V krátkém sledu byl pak Dan při podobné šanci faulován a poprvé v sezóně jsme mohli kopat penaltu. Bohužel směr střely gólman Kravař vystihl a ani dorážkou se nepodařilo srovnat brankový stav. To byl zřejmě zlomový okamžik utkání, jelikož se následně Kravaře prosadily gólově třikrát v rozmezí čtyř minut a tak konečný stav 1:5 byl až příliš krutý vzhledem k předvedené hře obou týmů.

Absolutorium zaslouží určitě celá sedmička hráčů- Páťa, Adam, Jirka, Ríša, Honza, Luky, Dan , kteří (mnozí na hranici sil) dokázali vzdorovat soupeři v sobotních tropech celý zápas. Díky moc kluci, zase jste zažili něco nepoznaného (my s vámi), co vás posune dál a ukázali jste svou houževnatost, zaujetí a přístup k fotbalu.Zvlášť díky Adamovi, který to odmakal navzdory problémům se zády a taky Honzovi a Lukymu, kteří vlastně poprvé si vyzkoušeli odehrát celý zápas a navíc za takových klimatických podmínek. Díky všem, borci.

Čekají nás společně ještě dvě akce- v pátek 21.6. celoklubové zakončení sezóny na letním stadionu a hned druhý den v sobotu 22.6. poslední „herní akce“ – turnaj pořádaný sousedním klubem FC Vlčovice –Mniší – Memoriál Václava Migase“. Těšíme se borci na oba dny.