Kopřivnice:

1 –Chalupa Matyáš, 2 – Kučera Oliver, 4 – Jalůvka Jakub, 5 – Alaxa Ondřej, 6 – Kubalík Alexandr, 7 – Bunček Jan, 8 – Šablatura Sebastian (C) , 9 – Hlinka Sebastian, 10 – Heimerle David, 11 – Jurek Lukáš, 12 – Fojtík Matyáš, 13 - Svoboda Fabián, 14 – Geryk Daniel, 15 – Kopel Kristián, 16 – Dvořák Pet

Rozhodčí: Čuba Daniel

Ohlasy k utkání

K dohrávce 7. kola jsme mimořádně ve středu zajížděli do Jablunkova. Prakticky v kompletním složení, kdy nám chyběl jen zraněný René Janek, jsme nastoupili proti soupeři, který byl skoro našim sousedem v tabulce krajské soutěže. Na rozdíl od nás ale soupeř vletěl do utkání s velkou chutí a maximálním nasazením. Hrál přesně to, co chceme po našem týmu my (a co také umíme, pokud ovšem chceme) – rychlé dostupování soupeře, okamžité napadání rozehrávky, kombinaci po zemi „do nohy“, přímočarost útočných akcí bez zbytečných kudrlinek, zbytečného zasekávání a předržování míče a střelba na branku místo přihrávek „na pětičce“. Poločasové vedení domácích 2:0 bylo ještě „hratelné“ a chtěli jsme se ještě o výsledek poprat. Obraz naší hry se vylepšil, co ale zůstalo stejné, bylo zakončování našich akcí, kdy buď ve vyložených šancích zcela nepochopitelně opakovaně netrefíme branku, nebo střelou doprostřed necháme vyniknout gólmana soupeře. Stane se, nikdo není stoprocentní, ale faktem je, že toto v konečném důsledku sráží náš výkon i psychiku hráčů. Kdybychom věděli, že nám to prostě nejde, že neumíme a nejde to i když „makáme nadoraz“, nezbývá než se s tím smířit, uznat kvalitu soupeře a jít makat dál. Ale v některých momentech už je to tak zarážející, že to nelze říct jinak, že je to nedůrazem, lehkomyslností a prostě v některých případech jednoduše odfláklé...

Po naší přehlídce neproměněných šancí nám kluci z Jablunkova předvedli jednoduchost a produktivitu v zakončení a ve 41. a 48. minutě navýšili své vedení na 4:0. Alespoň symbolickou trefou snížil sedm minut před koncem Fabi Svoboda na 4:1 , ale v poslední minutě nám soupeř ještě přidal pátý gól „na cestu“.

Díky patří určitě těm, kteří na hřišti nechali vše- každý ať si ale přebere, koho se to týká...

Tento „výlet do Jablunkova“ (jinak se to nedá nazvat) se prostě nepovedl , víc si musíme borci vyříkat v šatně. Ale pokud chceme hrát dál tuto krajskou soutěž, musíme podstatně změnit přístup k tréninkům, zápasům, fotbalu a našemu klubu FCKopřivnice.