8Žiga LukášBranka0903060946
11Žiga LukášBranka0903060956
Rozhodčí: PICMAUS Jiří
Diváci: 22

Do druhého mistrovského utkání ml.žáků jsme zajížděli do Krnova a z velmi dobře rozehraného zápasu ( poločas jsme jasně vedli 4:0) bylo nakonec drama, které jsme bojovností dotáhli do vítězného konce.

Do svého prvního mistrovského zápasu za FC Kopřivnici nastoupily dvě posily, Matyáš Macháček ( z NFC Lichnov) a Eliáš Mech ( z FC Libhošť). První jmenovaný svou rychlostí a tvrdou střelou pěkně zatápěl obraně Krnova. Během minuty nasázel čistý hattrick na který okamžitě reagovali trenéři změnou hráčů v obraně. To Matyho neodradilo a v 9 minutě dal ještě krásnou střelou svůj 4 gól. Do konce poločasu se už skóre neměnilo díky skvěle chytajícímu brankáři domácích ( chytal také starším žákům).

V poločase nebylo co vytknout a řekli jsme si, že budeme pokračovat v dobře rozehraném utkání.

Bohužel to se nestalo a hned v první minutě druhého poločasu po rohovém kopu jsme si dali vlastní gól. Hned minutu po inkasované brance utekl krnovský útočník našim obráncům a pohodově skóroval na 2:4. Krnov byl najednou na koni a cítil, že by s utkáním mohl ještě něco udělat. Tak se i stalo…v 46minutě opět utekl krnovský útočník a o minutu později jak přes kopírák srovnal na 4:4.

Kluci to nevzdali a bojovali..dlouho se nám nepodařilo vstřelit branku, ale náš tlak přetavil v gól opět Maty Macháček a do dvoubrankového vedení nás posunula naše další posila Eliáš Mech. Jiskřičku naděje v 56.minutě opět vykřesal dobře hrající krnovský útočník, ale po disciplinované hře to bylo od krnovského celku vše.

Jsem rád, že kluci dostali takovou „facku“ v druhém poločase a uvědomí si, že žádné utkání není i přes poločasový výsledek vyhraný. Tentokrát jsem nebyl spokojený s fungováním obrany, kde největší handicap vidím rychlost našich obránců na které zapracujeme 😊

Děkujeme všem za bojovnost a tuto středu zajíždíme do MFK Havířov na další mistrovské utkání.