Zápas mužů byl festivalem neproměněných šancí a tutovek

Zápas
ne 12.5.2019, Svatopluk Chrobák

Do poslední minuty byl dnešní zápas napínavý. Ale i přes řadu tutovek, které se nepodařilo proměnit zůstaly 3 body doma.

ŽK hosté : Bjaček , Vokáč , Satek ,

Kopřivnice: SESTAVA : Beňo – Okřesík J., Kűhnert , Mička , Makový M. – Varga ( 90´Holub) , Kalich , Špaček , Košárek ( 77´ Pítr ) – Závodný ( 41´ Okřesík P.) , Ollender ( 86´ Petráš ) NÁHRADNÍCI : Petráš , Okřesík P., Kramoliš , Pítr , Holub ,
Diváci: 150

Již v 1.minutě si doslova pohrál s obranou hostí Jirka Závodný , ale jeho střela z úhlu prosvištěla podél branky hostí . Ve 4.minutě Honza Kalich sám na gólmana Bjačka , ale bohužel neproměnil tutovku . V 8.minutě se řítil sám na gólmana Honza Ollender , bohužel míč orazítkoval břevno hostující branky . Ve 12.minutě opět sám na gólmana Honza Kalich , tentokrát netrefil branku . Ve 22.minutě v sólo jízdě na gólmana byl Mira Košárek , bohužel jeho technický lob skončil nad brankou gólmana Bjačka . Ve 30.minutě jsme se konečně dočkali , když Jirka Závodný poslal do ideální šance Honzu Kalicha , který se tentokrát nemýlil a otevřel skóre zápasu – 1:0 . Další dobrou šanci měl ve 37.minutě Denis Varga , ale jeho bombu vytěsnil hostujícígólman na rohový kop . Ve 41.minutě jsme museli vystřídat Jirku Závodného ( nahradil ho Petr Okřesík ) , který si obnovil zranění kolena . Skóre zápasu se do poločasu již neměnilo , ale musí mrzet neproměňování i těch největších tutovek , které jsme si dovedli vypracovat .

I ve II.poločase jsme měli hru plně pod kontrolou a pokračovali jsme v dalším zahazování šancí . V 57.minutě poslal do vyložené šance Honza Špaček , Honzu Kalicha ale i tentokrát to nevyšlo . V 60.minutě utekl všem Honza Ollender , bohužel míč z jeho kopaček orazítkoval břevno gólmana Bjačka . V 63.minutě zahrával z 18m přímý kop Honza Špaček , míč poslal nad branku . Hra se trochu přiosřila , bylo tam několik ostrých agresivních zákroků z obou stran , jak se patří na debry utkání a hosté na hrotu útoku s Černochem několikrát zazlobili. Utkání jsme dohrávali v naší režii i když jsme upustili od strhujícího tempa ze začátku utkání . Jednoznačně musí mrzet neproměňování šancí , které sráží herní pohodu a psychiku celého týmu .