Výhra dorostu na hřišti silného Bohumína

I bez zraněných opor jsme přivezli cenné 3 body z venkovního zápasu.

21. kolo | so 4.5.2019 | FK Bospor Bohumín
Bohumín - Kopřivnice
Statistiky:

F.Kudělka 36´43´74´,M.Pítr 45´73´

Kopřivnice: L.Geryk,L.Charvát,J.Holub,Š.Čech,F.Šajtar,F.Klečka,Š.Šindler,A.Kelnar,M.Pítr,P.Marek ml.,F.Kudělka,P.Vrba,V.Herák Absence : P.Marek (třísla) ,H.Materna (záda),D.Čeladník (po operaci kolena),M.Šenkeřík (nedostavil se) ,T.Vangel, S.Skupien (oba skončili).

Za pěkného počasí jsme zajížděli na hřiště Bohumína,který předvádí kombinační a fyzický fotbal.Od začátku jsme dali taktiku v rozestavění 5-4-1,to znamená na jednoho vysunutého útočníka a pět obránců.Prvních deset minut nás domácí zatlačili a byli velmi aktivní,ale naše obrana pracovala spolehlivě a nepouštěla Bohumín do vážnějších šancí.My jsme hrozili z brejků a ty byly v tomto zápase naší velkou devízou.První branku jsme dali v polovině zápasu po pěkném pase na F.Kudělku,který prostřelil brankáře 0:1.Domácí byli po brance jako opaření a my jsme jim přidali do přestávky další dva zásahy.Nejprve přímo z výkopu L.Geryka opět přesprintoval F.Kudělka domácí obranu a k tyči zakončuje na 0:2.Chvíli před koncem první půle jsme rozjeli zřejmě nejhezčí branku zápasu,kdy A.Kelnar vysunul pasem mezi obránci M.Pítra,který obešel i brankáře a do prázdné brány zvyšuje na 0:3.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem hrát stejně jako první a hlavně neinkasovat,ale opak byl pravdou.Domácí do nás vlítli a po faulu ve vápně nařizuje rozhodčí pokutový kop proti nám,který nejlepší hráč domácích Nadhajský chladnokrevně zakončil 1:3. Poté nás na chvíli Bohumín "zamkl" a zle zatápěl.Vysvobodil nás s tlaku domácích krásným golem ze standartky znovu M.Pítr.Touto brankou jsme domácí tlak úplně otupili a od té chvíli si dělali na hřišti co chtěli.Na 1:5 zvýšil opět F.Kudělka,který završil zápas hattrickem.V závěru jsme spalovali i ty nejvyloženější šance,takže výsledek je pro domácí velmi lichotivý,kteří v poslední vteřině snížili ránou z dálky na v tu chvíli pro přijatelnou prohru 2:5.
Jsem rád,že kluci do posledního splnili taktické pokyny a z horké půdy v Bohumíně dovezli velmi cenné tři body.
trenér : L.Polášek